TRAFİKTE OLMAMASI GEREKEN GÖRÜNTÜLER

09.07.2019 12:07 Otobüsçü dertli, Yolcu çıkmazda; Çekmece bölge de Halk otobüsleri trafik stresi ile yoğun saatlerdeki kalabalık nedeni ile ne yapacağını şaşırmış durumda. Yolcu ise duraklara girmeyen, duraklarda durmayan toplu taşıma araçlarından dolayı ne yapacağını bilmez halde.
Whatsap ihbar hattına gelen bilgi ve şikayetler doğrultusunda Çekmece bölgemizde halk otobüslerine yoğun saatlerde binemediklerini, dolu geçen araçların yolcu almadıklarını, yan yola girmeden ana yol üzerinden direk geçiş yaptıklarını sürekli bildiriyorlar.Özellikle çatalca otobüslerinin Küçükçekmece Çatalca ve Silivri arası duraklarda sıkıntılar yaşandığı bildirildi.

Bizde birkaç yerde bazı çekimler yaptık, çekimlerin bir kısmını sıkıntıyı gözler önüne sermek için yayınlıyoruz. Amacımız yorgun argın işe gidip gelen vatandaşlarımız ve trafik sıkıntısı ile ne yapacağını şaşırmış şöför esnafını zopr duruma düşürmek değil.Olabilecek kaza ve luzumsuz tartışmaların önüne geçmek. Sorunu şöför esnafını yönlendiren oda ve ulaştırma devlet yetkilililerinin ortak çözüm üretmesini sağlaması temennimizdir.Ayrıca geçitlerde Silivriye Büyükçekmeceye oraya bureaya gidecem yolparası istiyenler üst geçitlerin denetimsizliğini gözler önüne sermektedir.

Zeki KIRAN
iHBARHABER