Siyasette, ekonomide,sanatta aktif bireyler çıkartmalıyız

14.01.2019 01:01 Yılın ilk kazını Samsun'ludan yedik; Samsun Vezirköprü'lü lerin Bölgemizde bulunan bütün Samsun'lu derneklerin yöneticilerini Alaaddin Kaymaz evinde verdiği yılın ilk kaz yemeği davetinde buluşturdu. Büyükçekmece, Avcılar,Esenyurt dernekleri yönetimi buluşmasında birlik beraberlik adına güzel mesajlar verildi.
Samsunlular buluşmasında Alaadin ve Ali Kaymaz kardeşler evde ağırladıkları misafirlerine muhteşem bir ziyafet verdi. Bu gecede Vezirköprülüler dernek Başkanı; Mustafa Pekşen, Esenyurt Samsunlular Dernek Başkanı; Kadir Deniz, Avcılar Dernek Başkanı; Şaban Top, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Eren Kaya, Bafralılar adına İstef Başkanı Resul Aydın, Esenyurt Vezirköprülüler Dernek Başkanı; Hüseyin Yemen, İskiyat Başkan Yardımcısı; Mustafa Taran,İstef Başkan adayı Kemal avcı, Avcılar Belediye Meclis üyesi adayı; Hüseyin Uçar, Bölgemiz iş adamlarından Cevdet Eroğlu ve diğer yönetim üye ve işadamlarından oluşan 40 kişilik bir grup oluştu.

Birlik ve Beraberliğe Çağrı.

Yemek sonrasında dernek Başkanları ve yöneticileri Birbirimizi desteklerken, biryerlere dolgu malzemesi olmaktan çok, içimizden ekonomide, siyasette, sanatta aktif bireyler oluşturmak olmalı kararı çıktı. Gelen nesilin iyi olabilmesi için samsun kökenli ailelerimizin öğrencilerini iyiy yetiştirebilmeleriiçin bursların arttırılabileceğini, yaşıtlarımızdan da bölgeye hakim etkili bireyler çıkartabilmemiz gerekir açıklamalarında bulundular. Dernek oluşumlarının son bir kaç yıldır daha faal ve aktif olmaları, geçmişte yaşadığımız sıkıntılardan da ders aldığımız anlamına getirdiler. Samsunlular olarak bölgemizde birleşmemiz gereken bir kısım derneklerimizde var. Bizler Büyükçekmece'li samsunlular olarak derneklerimizin tümünün kucaklaşması ve ilçemizdeki dernek dışı (derneklerimizle tanışmamış) hemşehrilerimizide kazanabilmeliyiz. Birlik beraberliğimizi ve bölgemizdeki gücümüzü, etkimizi böylelikle gösterebiliriz dediler. Samsun'lu lara bize de kapılarını açtıkları için çekmecedenhaber olarak teşekkür ederiz. Büyükçekmece'nin imarına katkı sağlayabilmemiz için, Samsun'luları ve diğer STK'ları Büyükçekmece'nin en iyi yerel haber portalı olmaya aday çekmecedenhaber Büyükçekmece Haberlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


                    Gecede Davetin Hazırlanış ve sunumunda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
Büyükçekmece'den Haber  Röportaj; Zeki Kıran

Geceye ait diğer bütün fotoğraflar;Çekmeceden Haber Haber Gönder Haberin Olsun