Yerelden Merkezi yönetime,Üretim esaslı ekonomiye geçiş

Turizm, Ekonomi, Bilimsel Araştırma, Tanıtma Merkezi (TEBİAT) tarafındanİzmir’de düzenlenen sempozyum 18 – 21 Ekim tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek “Üretim Esaslı Ekonomiye Geçişte ve Çağdaş Sosyal Devlet Uygulamalarında Yerel Yönetimden Merkezi Yönetime” adlı sempozyumunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TÜRK İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan sempozyuma Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün yanı sıra çok sayıda belediye başkanı ve öğretim görevlisinin katılacak.

"Okuyalım Okutalım" kitap bağış kampanyası

Köy okulları, cezaevleri ve kütüphanelere gönderilecek. Büyükçekmece Belediyesi kitap günleri kapsamında başlatılan, Sosyal medya üzerinde yayılan ve çok sayıda kişinin ilgi gösterdiği kitap bağış kampanyasına sevilen sanatçılar Erol Evgin, Selda Alkor, Yonca Evcimik, Ateş Böceği Ercan, Defne Yalnız, Behzat - Süheyl Uygur kardeşler gibi pek çok sanatçı ve kitapsever, sosyal medya üzerinden birbirlerine “meydan okuyarak” çektikleri kısa videolarla kampanyaya destek verdi.

11 Kasım 11 milyon fidan

Tarım ve orman bakanlığı bünyesinde yurt çapında 11 milyon fidanın toprakla buluşacağı açıklandı. Fidanlar yurdun dört bir yanına sivil toplum örgütlerinin de desteği ile 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşlarımızın katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11 de 81 ilimizde 2023 farklı lokasyonda aynı anda vereceğimiz startla 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ülke genelinde 11 milyon adet fidanı toprakla buluşturacağız.