Pislik yuvası kökünden temizlendi.

21.11.2019 08:11 Mahalle sakinlerinin uzun süredir şikayetine neden olan Esenyurta mahalleyi rahatsız eden metruk yapı yıkıldı. Yapının yıkılmasını memnuniyetle karşılayan mahalle sakinleri, Esenyurt Belediyesi ekiplerine teşekkürlerini bildirdi.

Mahalleyi rahatsız eden metruk yapı yıkıldı

Madde bağımlılarının mesken edindiği, mahalle sakinlerinin de şikayetine neden olan metruk yapı, Esenyurt Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmayla yıkıldı. 

Esenyurt’ta vatandaşların uzun süredir şikayet ettiği ve yıkılmasını istediği tek katlı metruk yapı, Esenyurt Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı. Orhangazi Mahallesi 1659. sokakta bulunan metruk yapıyla ilgili yaklaşık 2 yıldır Esenyurt Kaymakamlığı’na ve belediyeye şikayet geliyordu. Esenyurt Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, kaymakamlığın aldığı yıkım kararının ardından konuyla ilgili gerekli çalışmaları yaparak, asayiş sorunlarına yol açan ve madde bağımlılarının barındığı 80 metrekarelik metruk yapının yıkımını gerçekleştirdi. Metruk yapının çevresinde alınan güvenlik önlemleri eşliğinde gerçekleşen yıkımda, toz çıkmaması için yapıya tazyikli su da sıkıldı. Yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından metruk yapının yıkımı tamamlandı.

Tehlike yaratan metruk yapının yıkılmasını memnuniyetle karşılayan mahalle sakinleri, Esenyurt Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri ise, ilçe sınırları içerisinde vatandaşa ve çevreye rahatsızlık veren bu tür atıl yapıların yıkımının devam edeceğini bildirdi.


Esenyurt Haberleri
çekmecehaber