Para Parayı Çekermi ? Çeker tabi

02.04.2019 01:04 Evet Para Parayı çeker. Çeker de de siz parayı nasıl çekeceksiniz. Çok kolay bir kaç satır ile parayı ve para ile ilgili genel bilgiyi sizlere aktarmak istiyorum.

Para kazanma yolları hakkında bir sürü olasılıklar koyarlar önünüze. Para ile ilişkiniz, Kazancınız, ay sonunu getirmiyor., parayı yanlış tanıyorsunuz. Şans yada akıllı adam işi, beceremezsin.Para Para parayı çeker  sözü ,iyi  kazanan ve iyi yaşayan olamazmıyım ? Para konusunda bir türlü denge kurazsınız.  Adaletin temel ilkesi,Paranın kaderi ile bağınız, sonu gelmeyecek bir sürü soru. İhtiyaçlarınızı sorgulamakta güçlük çekiyormusunuz ?

Elde Yok Avuçta Yok Nasıl Olacak ?

Yoksa hayatınız boyunca başkasının ihtiyaçlarınımı karşılıyorsunuz  ? Hiç tanımadığınız insanların ihtiyaçları için gece gündüz çalış çabala, Elde yok avuçta yok, sorgulamayı bir deneyin kendinizi. İhtiyaçlarınızı, Dünya’ya bir bakın enerji, kendi enerjiniz ile başlayın, havada, suda, kaldırın kafanızı Güneş’e bir bakın enerjiye dayalı imkanlar ne kadar sınırlı ? Sorun kendi kendinize.


Bu günden itibaren Para Para’yı çekermi ? Sorusuna ;Çok kısa bir yol ile yanıtını kafa karıştırmadan vereyim sizlere.  

Para Parayı çeker, Para dediğin şahısların egomonyasında olur ise, şahısların sınırsız ihtiyacı karşılanır, Parası olan Parasına da kendine de maddi güç katar. Sıkıntıların tümünü çözermi ? Zenginlere bir sorun, sizden dahamı az sıkıntıları var, dahamı çok. Ben Rahmaetli Sakıp Sabancı’ya sormuştum. Aman evladım dedi. N e dedi sonra anlatırım.


Kazanç sınırlı, ihtiyaç bitmiyor.

Para Parayı çeker; Devletin elinde para olursa, Para babası devlet olur. Halkını yaşatır. İmkanda sınır tanırmı ? Baba devlet, Tefecilik yapmazsa, Baba devlet paylaşımcı olursa, Baba devlet, vatandaşını sömürmek için değil, yaşatmak için uğraşırsa olur. Zengini de daha zengin olur, Sınır tanımayan ihtiyaçlara da daha rahat cevap verir. Devlet baba dediğimiz, baba adamlardır. Babalar yer biz bakarız. Çalışır çabalar, babalar iyi olsun sınırsız yaşasın diyerek, sınırsız olan ihtiyaçlarımızı, sonuna kadar sınırlandırır yaşarız.

Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine der masallar. Bu sonuncuyu çözemedim ama neyse, Önemli olan siz çözün.

Biçak Kemiğe Dayandı

Ekonomi Millileştirilmezse, Baba olmayan devlet bize bakamaz, Biz de ne kendimize nede çocuklarımıza bakamayız. Çünkü bakmakla yükümlü olduğumuz, sınırsız ihtiyaçları olan okadar çok babamızdan bize kalanla yetiniriz. Babalar taş yer yarımşardan beş yer.


Siz işinizi yapın, Devlet Düşünsün.

Çok uğraşmadan, derler ya çalmadan, çırpmadan, haksızlık etmeden sağlam bir babaya yada Baba Devlet'e sahip olarak mükemmel sınır tanımayan bir hayat sürebilirsiniz.

Çekmecedenhaber

Z e k i  K ı r a n