Özel çocukların hayata yeniden adaptasyonu için anne-çocuk eğitimi

25.06.2020 12:06 Özel çocukları evde kaldıkları Pandemi sürecinde yeniden hayata entegre etmek için düzenlenen eğitimde, belediye bünyesindeki uzman psikologlar, ailelerin pandemi sürecinde yaşadığı zorluklarla ilgili görüşmeler de yaptı. Her hafta düzenli olarak devam edecek eğitimlerde, özel çocukların kontrollü bir şekilde sosyal hayata alışması için çeşitli etkinlikler de yer alacak.

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA ADAPTASYON EĞİTİMİ

 

Esenyurt Belediyesi, ilçede yaşayan özel çocuklar ve ailelerini
Pandemi sonrasında sosyal hayata kontrollü bir şekilde adaptasyon sağlayabilmeleri için anne-çocuk eğitimleri düzenlemeye başladı.

Esenyurt Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi, özel çocukların sosyal hayata kazandırılması için çalışmalarına devam ediyor.


Merkez, kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte ilçede yaşayan özel çocukların hayata yeniden adaptasyonu için anne-çocuk eğitimi başlattı.


Özel çocukları evde kaldıkları Pandemi sürecinde yeniden hayata entegre etmek için düzenlenen eğitimde, belediye bünyesindeki uzman psikologlar, ailelerin pandemi sürecinde yaşadığı zorluklarla ilgili görüşmeler de yaptı.


Her hafta düzenli olarak devam edecek eğitimlerde, özel çocukların kontrollü bir şekilde sosyal hayata alışması için çeşitli etkinlikler de yer alacak.

Esenyurt Haberleri
çekmecehaber