Minare yerini buldu

11.10.2019 11:10 Riskli minare Beykent’teki mescide monte edildi. İmam hatip lisesi çatısına proje harici yapılan ve risk oluşturduğu gerekçesiyle Büyükçekmece Belediyesi tarafından kaldırılan minare Beykent Sanayi Sitesi Mescidine monte edildi.

Deprem ve fırtına gibi doğal afetlerde can ve mal güvenliğini tehdit eden minare geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece Belediyesi ekipleri tarafından imam hatip lisesi çatısından sökülmüştü. Okul çatısından sökülen minare Büyükçekmece Belediyesi tarafından yaptırılan Beykent Sanayi Sitesi Mescidine monte edildi.

 

“Türk milli eğitim projelerinde minareli okul yoktur”

Vatandaşların can ve mal güvenliği açısından tüm risklerin ortadan kaldırıldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece’deki Nedim Erkan Anadolu İmam Hatip Lisesi çatısına proje harici 9 metrelik bir minare yapılmıştı. Özellikle öğrenciler açısından risk oluşturan minareyi sökerek Beykent Sanayi Sitesi Mescidine monte ettik. Türk milli eğitim projelerinde minareli okul yoktur. Artık herhangi bir doğal afette can ve mal güvenliği riski oluşmayacaktır” ifadesini kullandı. 

Büyükçekmece Haberleri
çekmecehaber