Meslektaşımıza Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

12.05.2019 11:05 İstanbul Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu, Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’a Ankara’da yapılan saldırıyı kınayan yazılı bir açıklama yaptı.

İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) açıklamasında şu görüşlere yer verdi:


“Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’a Ankara’da kimliği belirsiz bir grubun beyzbol sopalarıyla saldırdığını ve meslektaşımızın GATA’da yoğun bakım servisinde tedavisinin sürdüğünü haber aldık.

Bu saldırıyı yapanları ve azmettirenleri kınıyoruz. Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Gazetelerin ve gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Yeniçağ yazarına yapılan saldırı basın özgürlüğü konusundaki endişeleri giderek büyütmektedir.  İstanbul Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu  olarak meslektaşımız Yavuz Selim Demirağ’ın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyor, ailesine ve Yeniçağ Gazetesi çalışanlarına geçmiş olsun diyoruz. 

Saldırganların ve sebep olanların en kısa sürede bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz.''

İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD)

Yönetim Kurulu
BEYLİKDÜZÜ Haberi
Etiketler: İstanbul, Gazeteciler, Derneği, Yeniçağ, Gazetesi, Yavuz, Selim, Demirağ