Kullanılamaz hale gelen evler baştan sona yenileniyor

10.06.2019 11:06 Büyükçekmece Belediyesi ekipleri geçtiğimiz aylarda, Tepecik Hürriyet Mahallesi Sünger Sokak’ta bulunan ve bir vatandaşın hayatını kaybettiği yangın olayı sonrasında aileni evini baştan sona yenilemiş ve evde yaşayan ailenin hayatına katkı sağlayabilmek için seferber olmuştu.

Çatısı yanan ev onarıldı

Türkoba Mahallesi Çayırlar mevkiinde bulunan ve çatısı yanan evin onarımını da gerçekleştiren ekipler, Ahmediye Mahallesinde çıkan yangın sonucunda kullanılamaz hale gelen ailenin evini baştan sona yenileyip ailenin mağduriyetini gidermişti.


Evsiz bir vatandaşa da ev yaptıran Başkan Akgün, maddi zorluklar nedeniyle benzer sorunlar yaşayan ve çaresiz kalan onlarca aileye destek oluyor.


Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşmaya devam ediyor.

Hasar gören, yanan veya onarılması gereken evlerin bakım ve onarım çalışmaların yapan, ihtiyaç sahibi aileleri sevindiren Büyükçekmece Belediyesi, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini uyguluyor.

Büyükçekmece Belediyesi onlarca aileye evleri konusunda destek oldu

Onlarca aileye evleri konusunda destek olan ve hayati öneme sahip yardımlarda bulunan Akgün, 24 mahallenin tamamında sokak sokak denetimler yaparak ve Büyükçekmecelilerle konuşarak ihtiyaç sahibi aileleri destekliyor. Bugüne kadar onlarca evsiz insana ev yapan, evi yananların evini yenileyen ve evlerin ihtiyaçlarına koşan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, büyük bir özveriyle çalışıyor.

Büyükçekmecehaberleri
Çekmecedenhaber