Kuaför ve berberlere maske, siperlik ve hijyen seti dağıtımı başladı.

12.05.2020 11:05 Büyükçekmece ve Esenyurtt'ta normalleşme süreci kapsamında 11 Mayıs tarihinde açılan berber, kuaför ve güzellik salonlarında dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüldüğünü Büyükçekmece'de ise hizmete başlayan kuaför ve berberlere maske, yüz koruyucu siperlik ve hijyen setinin Belediye birimlerince dağıtıldığı bildirildi.

Kuaförlere yüz koruyucu siperlik ve hijyen seti dağıtıldı

 

Büyükçekmece Belediyesi 11 Mayıs Pazartesi günü hizmete başlayan kuaför ve berberlere maske, yüz koruyucu siperlik ve hijyen seti dağıttı.

Coronavirüs ile mücadele kapsamında 25 Mart tarihinde kapatılan berber ve kuaförlerin yeniden açılmasıyla birlikte Büyükçekmece Belediyesi salgın riskini en aza indirmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Periyodik olarak dezenfekte edilecek

 

İlçede faaliyet gösteren 326 erkek berberi ve kuaför salonlarına dezenfektasyon çalışması başlatan belediye ekipleri Coronavirüs salgını riski sona erinceye kadar dezenfekte çalışmalarına devam edecek. Berber ve kuaförlerde çalışan personele yüz koruyucu siperlikler dağıtıldı.

“Gerekli tüm önlemleri aldık”

 

Berber ve kuaförlerin tüm tedbirleri alarak hizmet verdiğini söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Uzun bir aranın ardından kuaför ve berberlerimiz tekrar hizmete başladı. İlçemizdeki tüm berber ve kuaför salonları ekiplerimiz tarafından düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Çalışan personel için maske, yüz koruyucu siperlik ve hijyen seti dağıtıyoruz. Virüs riskini en aza indirmek için gerekli tüm önlemleri aldık” dedi.  

 

 

ESENYURT’TA BERBER VE KUAFÖRLERİN DEZENFEKTE İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

 

Esenyurt Belediyesi normalleşme süreci kapsamında 11 Mayıs tarihinde açılan berber, kuaför ve güzellik salonlarında dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 11 Mayıs tarihinde açılan kuaför, berber ve güzellik salonlarının dezenfekte işlemlerine devam ediyor.


Koronavirüs tedbirleri kapsamında 1,5 aydır kapalı olan ve ilginin yoğun olduğu berber, kuaför ve güzellik salonlarında dezenfeksiyon çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten ekipler, vatandaşların daha hijyenik bir ortamda hizmet almasına katkıda bulunuyor. 11 Mayısa kadar ilk dezenfeksiyon işlemlerinin tamamlandığı bu mekanlarda yürütülen çalışmalar, oluşturulan özel bir ekiple belirli periyotlarda devam ediyor.

Belediye Haberleri
çekmecehaber