İBüyükçekmece de park ve tüm yeşil alanlarda bakım çalışmaları

14.06.2019 01:06 Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak günün her saatinde zaman geçirdiği parklar ve yeşil alanların tamamında çalışma yapılıyor.

Parkların ve yeşil alanların bakımı Akgün için çok önemli

İstanbul’un en yeşil ilçelerinin başında gelen Büyükçekmece’de Başkan Akgün’ün büyük önem verdiği yeşil alanların bakımı ve arttırılması çalışmaları titizlikle yapılıyor. İlçe genelinde tüm yeşil alanlarda budama, bakım, onarım, ilaçlama, koruma, sulama ve dikim çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yaz ayları boyunca ağırlık verilen çalışmalar büyük mahalle parkları, çocuk parkları, butik parklar ve yeşil olan her yerde yapılıyor. 

Yeşil alanlar etkinlikler sayesinde arttırılıyor

Başkan Akgün her yıl, fidan dikme ve yeşil alan arttırma etkinlikleri düzenliyor ve bu ekinlikler sayesinde Büyükçekmece’de kişi başına düşen yeşil alan 123 metrekareye çıkmış durumda. Vatandaşlara bol oksijenli bir hayat sunan Akgün ve ekibi, bir yandan tüm yeşil alanlarını hassasiyetle korurken diğer yandan onlara yenilerini eklemeye devam ediyor.

Büyükçekmecehaberleri
Çekmecedenhaber