Büyükçekmece’nin çağdaş ve ömürlük caddelerine yenileri ekleniyor

24.05.2019 12:05 Çağdaş şehirciliğin mimarı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçeye modern ve uzun yıllar hizmet verebilecek caddeler kazandırıyor.

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Örnek caddeler yapıldı

Büyükçekmece’ye ömürlük cadde ve yollar kazandıran Başkan Akgün, yapılan çalışmaları da sık sık yerinde denetliyor. Düzenli şehir yaşamı ve yoğun trafik sorunlarının çözümleri için çalışan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bugüne kadar onlarca markalaşmış caddeye imza attı. Yenilenen tüm caddeler denetimlerde bulunan ekipler, vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek caddelerin ihtiyaçlarını belirliyor ve çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Osmangazi Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor

Cadde yapım ve onarım çalışmalarını sürdüren ekipler son olarak, 19 Mayıs Mahallesi Osmangazi Caddesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Kaldırım ve tretuvar çalışmaları yapan ekipler, vatandaşların kolay ve güvenli ulaşımları için mesailerini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda, yol, kaldırım, tretuvar ve aydınlatma çalışmalarıyla baştan sona yenilenen cadde üzerinde yapılması gereken çalışmaları aksatmayan ekipler, 24 mahalleden gelen istek ve önerileri de dikkate alarak Büyükçekmecelilerin mağduriyet yaşamamalarını sağlıyor.

Güvenli ulaşım için her ayrıntı düşünülüyor

Özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yaya güvenliği için her ayrıntıyı düşünen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaya geçitleri, kasisler ve kaldırımlar için çeşitli önlemler alıyor. Başkan Akgün, Büyükçekmece’ye ömürlük caddeler kazandırmak ve caddeleri korumak için çalışmaya devam ediyor.

Büyükçekmecehaberleri
Çekmecedenhaber