Büyükçekmece Halk Kütüphanesi

16.04.2019 10:04 Büyükçekmece, Atatürk Kültür Merkezi bünyesinde Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesinin bulunduğunu 25.000 adet kitap kapasitesi, 50 kişilik oturma ve okuma alanına sahip olup, aynı zamanda dünyanın önde gelen kütüphaneleriyle de on line olarak okuyucularına kitap okuma olanağı sağladığını biliyor musunuz ?

Atatürk Kültür Merkezi - Kütüphane

Kutadgu Bilig Halk Kütüphanesi : 25.000 adet kitap kapasitesi, 50 kişilik oturma ve okuma alanına sahip olup, aynı zamanda dünyanın önde gelen kütüphaneleriyle de online olarak okuyucularına kitap okuma olanağı sağlamaktadır.  

Kutadgu Bilig: Türk dillerinin en temel eserlerinden ve Türk dilleri araştırmalarının önemli kaynaklarındadır. İslami Türk Edebiyatının adı bilinen ilk şair ve düşünürleri Balasagun'lu Yusuf Has Hacib tarafından kaleme alınmıştır.

HAFTANIN 6 GÜNÜ: 9.30-19.30 saatleri arası açıktır. PAZARTESİ günleri kapalıdır.


KİMLER KİTAP SESLENDİREBİLİR ?

GETEM Kapsamında; Atatürk Kültür Merkezi Bilgi evinde;  Seslendirilmesini istediğiniz kitaplar varsa, Büyükçekmece Belediyesi'nin Kimler kitap seslendirebilir kampanyasına katılarak  Büyükçekmece Çevre Kültür ve Turizm Derneği işbirliği ile sesli kitap projesine katkı sağlayabilirsiniz.

GETEM 2006 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde hizmet veren bir E-kütüphanedir. E-Kütüphanemizde binlerce sesli ve elektronik kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmi bulabilirsiniz.

Aynı zamanda sizler de gönüllü okuyucumuz olarak GETEM'e katkı verebilir, eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için bizimle aynı yolda yürüyebilirsiniz.

Gönüllü okuyucu olmak için 

GETEM'e bir tek internet sitemiz üzerinden değil, Türk Telekom ile yaptığımız işbirliği ile telefon kütüphanesi üzerinden de erişebilirsiniz. Bunun için 0800 219 91 91 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Büyükçekmece Etkinlikleri
Çekmecedenhaber