Büyükçekmece'de Orhan Veli Tesisleri

27.01.2019 01:01 Sahil şeridinde bulunan eski binanın tamamının yenilenmesiyle ortaya çıkan ve çocuk oyun alanlarından modern restorana, okuma alanından kıraathaneye kadar sayısız hizmet sağlayan tesise vatandaşların ilgisi çok yoğun.

imkanlar 

Kordonboyu'nda eski adıyla "eğlence merkezi" olarak bilinen işyerlerinin Büyükçekmece Belediyesi'nce restore edilmesinin ardından ilçe yeni sosyal tesisine kavuşmuş oldu. Orhan Veli Sosyal Tesisleri bugüne kadar Büyükçekmece’de hayata geçirilen en fazla sosyal imkana ve çeşitliliğe sahip tesis. Tesise İlginin beklenen de yoğun olması ve ilçe dışından da çok sayıda vatandaşın ziyaret etmesi sayesinde Orhan Veli Sosyal Tesisleri’nin ünü İstanbul’a yayılıyor. Ayrıca tesisi ziyaret eden vatandaşlar, uygun fiyatlarla karşılaştıkları için memnuniyetlerini de her fırsatta belirtiyor.


  ikinci adres

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün Büyükçekmece’ye kazandırdığı en önemli sosyal yatırımlardan biri 2018 yılında Kordonboyu’nda hizmete giren Büyükçekmece Belediyesi Orhan Veli Sosyal Tesisleri oldu.

Günün her saatinde dolup taşan tesisle 7’den 70’e tüm Büyükçekmecelilerin adeta ikinci evi oldu.

Sahil şeridinde bulunan eski binanın tamamının yenilenmesiyle ortaya çıkan ve çocuk oyun alanlarından modern restorana, okuma alanından kıraathaneye kadar sayısız hizmet sağlayan tesise vatandaşların ilgisi çok yoğun. Tesis, sadece Büyükçekmecelilerden değil İstanbul’un dört bir yanından yoğun ilgi görüyor.


Sosyal 

370 metrekarelik restaurant, 510 metrekarelik kafe, 210 metrekarelik bar, 190 metrekarelik Taksim Kıraathanesi, 200 metrekarelik fitness salonu, soyunma odaları, mescit, kadın ve erkek kuaförü, çocuk oyun alanları, geniş bir bahçe, süs havuzu, 662 metrekarelik dört dükkan ve daha pek çok farklı özelliği bünyesinde barındıran Orhan Veli Sosyal Tesisleri, sosyal belediyecilik alanında ilklere imza atan Başkan Akgün’ün en prestijli sosyal yatırımlarından biri olarak kabul ediliyor.