Büyükçekmece’de denize girebilirsiniz.

08.07.2019 02:07 Büyükçekmece’nin plajları “Mükemmel” nitelikte. Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde yaptığı analizler sonucunda İstanbul’da mükemmel olarak nitelendirilen 10 plaj arasında Büyükçekmece plajları da yer alıyor. Büyükçekmece ve Mimarsinan plajları mükemmel kategorisine giren plajlar arasında, gönül rahatlığı ile denize girebilirsiniz.

 Büyükçekmece’nin plajları “Mükemmel” nitelikte

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde yaptığı analizler sonucunda İstanbul’da mükemmel olarak nitelendirilen 10 plaj arasında Büyükçekmece plajları da yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın araştırmaları sonucunda İstanbul’daki denizler mükemmel, iyi, kötü ve girilmesi yasak olmak üzere 4 kategoriye ayrıldı. Buna göre Büyükçekmece’nin Büyükçekmece ve Mimarsinan plajları mükemmel kategorisine giren plajlar arasında yer aldı.  

“Vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun”

Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önde gelir diyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece’de denize girilmesinde sağlık açısında hiçbir problem yoktur. Sağlık Bakanlığı tarafından Büyükçekmece’deki plajlar mükemmel kategorisinde yer almaktadır. Vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun. Sıcak havalarda bunalan ve serinlemek isteyen vatandaşlar soluğu plajlarımızda alabilir. Sahil ve kumsal çalışmalarımız ekiplerimiz tarafından titizlikle devam etmektedir” ifadesini kullandı.

Büyükçekmecehaberleri
Çekmecedenhaber