Büykçekmece'de M.Uysal, B.Şehirde B.Yıldırım Önde diyorum.

10.03.2019 10:03 Gizlenmeye çalışılan; Bağımsız Türkiye Partisi İstanbul adayı Selim Kotil Milli Ekonomi Modeli'ne dayalı projeleri ve diğer adaylara karşıma çıkın çağrısı Belediyelerde Proje yarışmasına dönen seçimde, Pr.Dr. Haydar Baş ekibinin seçimlere farklı bir boyut kazandıracağı göz ardı edilmemeli.
Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında rekabet üyük. iki ittifak arasında sonuçlar da geçmişte açık ara farklar ile olmadığından rekabet içinde geçiyor. Diğer partiler ve oyları yüksek olmasada seçim sonuçlarında oldukça etkili oluyor. Cumhur ittifakı uzun yıllar halkın teveccühünü kazanmış durumda her şey ortada, Muhalefet konumundA olan millet ittifakı İstanbul'u uzun yıllardır yönetemedi. İstanbul projeleri inşaat sektörüne dayalı olarak ciddi gelişmeler kaydetti. Sağlık alanında, ulaştırmada ve kentsel yapılaşmada yenilikler cazibe alanı oluşturdu. Kimse kendini kandırmasın, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına Bakanlık koltuğunu bırakıp gelen sayın Binali Yıldırım Ekram İmamoğlu'na göre açık ara oy farkı yapacaktır. Göz ardı edilen Selim Kotil; Amcası Aytekin Kotil ve Milli Ekonomi Modeli'ne dayalı projeleri ve yolsuzluklar hakkında yaptığı ciddi açıklamarı Dengelerde değişiklilkere yolaçacaktır.Vatan partisi, TKP adayı ve bağımsız adayların çok etkilemiyeceğini ancak Saadet partisi "Dürüst olmak gerekirse" sloganı ile dengeleri son anda etkileyebilecek durumda olduğunu hep gözlemledim. Gerektiği gibi bir politika uygulayacağını da açıklamış bulunmaktadır.  

Büyükçekmece'ye gelince bölgemizde yürütülen seçim çalışmaları geçtiğimiz günlerde sayın Mevlüt Uysal'ın açıklamalarında belli oldu. Uysal Büyükçekmece'ye gelir gelmez Ak parti teşkilatlarının hatalı politikalarını çekinmeden açıkladı. Büyükçekmece AKP'de önemli yerlerde görev almış marka tabir ettiğimiz bir grubu küstürmüştür. Binali Yıldırım'ın ve bakan Süleyman Soylu'nun ziyaretleri ile güç gösterisinde bulunmuştur. Cumhur Başkanımız sayın Erdoğan'da Büyükçekmece'de geçmişte olduğu gibi küskünleri geri döndürmek için bir meeting düzenleyeceği çok yüksek bir ihtimaldir. Sayın Hasan Akgün'e gelince seçim çalışmalarını en başından beri çok ciddiye alıp sürekli Mevlut Uysal'ın inşşattçılığa dayalı betonlaşma yöntemini ve metrobüs hakkında neden yapamadıklarını ve imar hakkında yaşanılan sıkıntıları dile getirerek ve icraatlarını olduğundan fazla farklı bir dille aktarmaya çalışmaktadır. Akgün'ün sert tutumu sıkıntısının göstergesidir. 

Vatan Partisi, TKP ve bağımsız adayların yanı sıra BBP'nin kapasitesi ve Saadet Partisinin Caner Bitiş ile sahip olduğu oy potansiyeli sonuclara etkili olur.


Mecliste Projelerini Kanıtlamak içiin mücadele veren BTP adayları

Saklanmaya çalışılan Bağımsız Türkiye Partis'nin Selim Kotil ile ve Genel Başkan Pr.Dr. Haydar Baş'ın sahalara inmesi halinde Büyükçekmece adayı Ayhan Öksüz'ün projelerde etkili olabilmek ve BTP'nin Projelerini kanıtlayabilmesi için meclise üye gönderme istekleri sonucu ne kadar etkileyecek Politika bu akıl erdirmek zor olsada sonucu hep beraber göreceğiz ve yaşayacağız. 

Çekmecedenhaber

Zeki Kıran;  Yorum