BTP adayları Ankara'da şova hazırlanıyor

02.03.2019 12:03 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın da katılımıyla, 3 Mart Pazar günü Ankara'da, tüm yurtta seçimlere katılacak belediye başkan adaylarını tanıtacak.
Yerel seçimlerde tüm il ve ilçelerde eksiksiz aday gösteren tek parti olan Bağımsız Türkiye Partisi, 3 Mart’ta Ankara’da Prof. Dr. Haydar Baş’ın da katılımıyla tüm adaylarını tanıtacak. Bölgelerinin problemlerini çözecek orijinal projeler ortaya koyan BTP’li adaylar, diğer partilerin adaylarından öne çıkıyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın da katılımıyla, 3 Mart Pazar günü Ankara'da, tüm yurtta seçimlere katılacak belediye başkan adaylarını tanıtacak.
Aday tanıtım toplantısında çok önemli açıklamalar yapılacağı duyuruldu. Bilindiği gibi BTP Türkiye genelinde bütün il, ilçelerde seçime giriyor.

İstanbul, Ankara, Edirne, Bursa ve Kahramanmaraş başta olmak üzere birçok il ve ilçede iddialı adaylarla seçimlere katılan BTP, ortaya koyduğu önemli projelerle kamuoyunda sık sık gündem oluyor.

Edirne'de dört dönem belediye başkanlığı yapmış olan Hamdi Sedefçi, 31 Mart seçimlerinde BTP'den Edirne Belediye Başkan Adayı oldu. 1 Nisan'da Edirne kalesine BTP bayrağı dikeceklerini açıklayan Sedefçi çok iddialı bir aday.

Türkiye'nin önde gelen Ekonomistlerinden Selim Kotil ise BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı.

Çekmecedenhaber

Haber Merkezi
Açıkladığı çarpıcı projelerle seçmenlere çok farklı bir aday profili çizen Selim Kotil'in, İstanbul Boğazı'nda elektrik üretme ve kuracağı seralarla İstanbul'un sebze ihtiyacını kendi içinde çözebileceğini söylediği projeler vatandaştan büyük ilgi görüyor.

DİSK eski Genel Sekreteri Mehmet Dinç ise BTP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, yaptığı çalışmalarla İzmir'de en çok konuşulan başkan adayı olrak öen çıkmış durumda.

BTP Ankara Büyükşehir Adayı Avukat Mustafa Pak da Ankara için açıkladığı 100 Dev Proje ile halkın ilgisini topluyor. Gençlere, kadınlara, engellilere, esnafa, 7'den 70'e herkese göre hazırlanmış projeler uzun bir Ar-Ge çalışmasının ürünü.

Sözünün eri adaylar

Bağımsız Türkiye Partisi belediye başkan adaylarının açıkladığı projelerin temeli, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'ne dayanıyor.

Milli Ekonomi Modeli, Rusya'dan Çin'e, Hindistan'dan Güney Afrika'ya kadar dünyada 4 milyar insanın yaşadığı ülkelerde uygulanan bir tez. Durum böyle olunca BTP adaylarının eli oldukça güçlü ve söz verdikleri her şeyi yapabilecek bilgi ve beceriye sahip oldukları seçmen tarafından görülüyor.

Bu seçimde oy pusulaları çok büyük olmayacak. Çünkü seçime girme yeterliliği alan partiler ülke genelindeki her seçim bölgesinde aday gösteremediler. Bunun bir istisnası var, o da Bağımsız Türkiye Partisi… BTP'li adaylar bu seçimde bütün oy pusulalarında yer alacak ve iddialı projelerle halkın huzurunda olacak.

Bu bağlamda, 3 Mart'ta Ankara'da Prof. Dr. Haydar Baş'ın da katılımıyla BTP'nin tüm belediye başkan adaylarının tanıtımının yapılacağı çok geniş katılımlı bir program yapılacak.

Ankara Pursaklar Asfor Salonunda 3 Mart Pazar günü saat 14.00'te başlayacak programa ilginin çok yoğun olması bekleniyor.