“Bilgi, aklın ve deneyin ortak ürünüdür”

08.05.2019 11:05 Felsefe öğretmeni ve eğitim gönüllüsü olan Mehpare Ümit Kılıç, Büyükçekmecelilerle birlikte felsefenin gizemli dünyasına yolculuk yaptı.

Büyükçekmece Belediyesi ve Anakucağı Kadın Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen “Felsefece Bakış” seminerleri tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya gelen felsefe severler “Bilgi, aklın ve deneyin ortak ürünüdür” diyen filozof Immanuel Kant’ı tanıdı.

Seminerde konuşmacı olan Kılıç, filozofların büyük okyanusu Immanuel Kant’ın felsefesini katılımcılara anlattı.

“Filozoflarımızın düşünce tarzlarını öğreniyoruz”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen seminere katılan Belediye Başkan Danışmanı Tarihçi – Yazar Sacide Bolcan, “Felsefece Bakış seminerimiz Büyükçekmeceliler tarafından çok beğenildi. Hocamız Mehpare Ümit Kılıç’la felsefenin gizemli dünyasına yolculuk yapıyoruz. Değerli filozoflarımızı tanıyarak onların düşünce tarzlarını öğreniyoruz. Felsefe dünyasına yolculuk yapmamızı sağlayan Mehpare Ümit Kılıç hocamıza, Anakucağı Kadın Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve önceki dönem belediye meclis üyesi Emine Türkcan Altuğ ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükçekmece Haberleri
Çekmecedenhaber